Коли необхідно видаляти катаракту?
Якщо катаракта є причиною підвищення внутрішньоочного тиску чи перешкоджає лікуванню заднього відрізка ока, її потрібно щонайшвидше видалити аби запобігти подальшому ушкодженню ока.
Пацієнти, які не відкладають операцію, отримують найкращі результати. Відтермінування операції означає, що катаракта буде ставати “густішою” - її буде важче видалити. Тому пацієнти, які відкладають проведення операції на потім, частіше мають ускладнення.
У «ЛАЗЕР Плюс» лікар та пацієнт разом обговорюють цілі операції. Метою має бути не просто здоровий зір, але покращення якості життя.
Чому лікар просто не випише мені нові окуляри?
Якщо вікно брудне, навіть за допомогою біноклю ми не будемо чітко бачити. Так і окуляри фокусують світло, проте вони не покращують його проникнення на сітківку.
А чи не потрібно чекати на дозрівання катаракти?
Така думка є застарілою. Зріла катаракта повністю перешкоджає проникненню світла і більшості пацієнтів необхідно видалити катаракту значно швидше. Загальне правило таке - щойно падіння зору через катаракту знижує якість вашого життя, варто і треба її видаляти.
Чи можуть якісь медичні проблеми перешкодити проведенню операції?
На реєстратурі Ви отримаєте листок з переліком необхідних досліджень та аналізів для проведення операції. Зважаючи на те, що підчас операції використовують лише краплі для анестезії, ризик пов'язаний з процедурою буде мінімальним.
Як видаляють катаракту?
На оці роблять маленький надріз. Хірург за допомогою ультразвуку «розбиває» кришталик та видаляє його. Далі за допомогою спеціального пристрою на те саме місце хірург вводить новий штучний кришталик.
Видалення катаракти – болюча процедура?
Завдяки знеболювальним краплям та препаратам, які допоможуть Вам розслабитися, дискомфорт під час операції буде зведено до мінімуму.
Чи буду я спати підчас операції?
Через те, що процедура триває недовго, немає потреби у загальній анестезії. Замість цього лікар проведе Вам місцеву анестезію аби знеболити Ваше око.
Чи видалення катаракти – серйозна операція?
Усі хірургічні втручання є певною мірою ризикованими, тому, так, ця операція теж серйозна. Проте більшість хірургів мають за плечима тисячі успішно проведених операцій. Хірурги «ЛАЗЕР Плюс» мають величезний досвід, який значно зменшить ризик того, що щось піде не так.
Що визначає успіх операції?
Наш лікар проведе ретельну діагностику з метою виявлення у Вас супутніх очних хвороб. Якщо Ви маєте ще якісь проблеми з зором, тоді лікар розповість Вам наскільки покращиться Ваш зір після операції.
Що відбувається після операції?
Свербіння і невеликий дискомфорт після операції – це нормальне явище. Можливі також виділення з ока. Ваше око може бути чутливе до світла та доторків. Якщо Ви будете відчувати певний дискомфорт, то лікар призначить Вам належне лікування. Після декількох днів дискомфорт має зникнути.
Після операції, лікар може попросити Вас використовувати очні краплі, щоб пришвидшити загоєння та зменшити ризик інфікування. Запитайте лікаря, як правильно використовувати, як часто крапати та який ефект матимуть очні краплі. Вам потрібно буде надягти на проопероване спеціальні окуляри, для того, аби захистити його. Намагайтеся не терти та не тиснути на око.
Вдома намагайтеся сильно не нахилятися. Не підіймайте важких предметів. Ви можете гуляти, підійматися сходами і робити легку домашню роботу.
У більшості випадків за 8 тижнів Ви повністю одужаєте. Наш лікар призначить Вам контрольні огляди, щоб перевірити процес одужання.
Чи можуть виникнути проблеми після операції?
Проблеми після операції виникають рідко. Ось деякі з них – інфекція, кровотеча, запалення (біль, почервоніння, розбухання), зниження гостроти зору, двоїння в очах, високий або низький очний тиск. Але за нагальної медичної допомоги ці проблеми зазвичай вирішуються швидко і ефективно.
Деколи тканина ока, що огортає ІОЛ мутніє, це може зробити Ваш зір нечітким, розмитим. Цей стан називається – вторинна катаракта. Вторинна катаракта може розвинутися через місяці або навіть роки після операції на катаракту.
Вторинну катаракту у нашій клініці лікують за допомогою лазера.
Чи можуть виникнути проблеми після операції?
Дзвоніть нам відразу як тільки Ви помітите проблему. Вас негайно оглянуть наші лікарі, якщо це буде необхідно.
Як довго я буду у медичному центрі?
У «ЛАЗЕР Плюс» катаракту видаляють амбулаторно. Вас попросять приїхати за 2 години до операції. Цей час потрібний для того, аби правильно підготувати ваш організм до операції. А також Ви проведете тут близько години після оперативного втручання. Ви зможете трохи відпочити, випити гарячого чаю з цукерками. Далі Вас знову огляне анестезіолог та лікар-консультант. У той самий день Ви можете спокійно поїхати додому. Протягом наступних 24-48 годин Вам буде призначено контрольний огляд. Ви отримаєте краплі для того аби запобігти інфікуванню ока та допомогти йому загоїтися. Ретельно виконуйте усі призначення лікаря.
Чи є якісь застережні заходи після операції?
Усі пацієнти різні, тому запитайте у лікаря, як правильно доглядати за оком після операції. Наш лікар може попросити Вас не терти око, уникати активних та виснажливих видів діяльності декілька тижнів після операції...
Скільки часу потрібно для того, щоб бачити після операції?
Всі пацієнти і всі очі - різні, але пацієнти можуть сідати за кермо автомобіля вже на другий день після операції. Запитайте нашого лікаря, як швидко Ваше око загоїться.
Що мені можна робити після операції?
Намагайтесь не хвилюватися в перші декілька днів після операції. Уникайте нахилів донизу та підіймання важких речей. Не торкайтеся прооперованого ока – це може бути небезпечним. Дехто тре око підчас сну, у такому разі одягайте захисні окуляри. За певний час Ви можете спокійно повертатися до нормального способу життя.
Коли мій зір стане нормальним?
Ви можете швидко повернутися до нормального способу життя,
але Ваш зір може все ще бути розмитим. Проопероване око повинно звикнути
фокусуватися як слід та працювати в парі з неоперованим. Запитайте
лікаря, коли Ви знову зможете повернутися до керування автомобілем.
Коли
Вам поставлять ІОЛ, Ви помітите, що кольори стануть яскравішими. ІОЛ є
прозорою, на відміну від Вашого натурального кришталика, який може стати
жовтуватим або коричневатим з віком. Через декілька місяців після
операції Ви звикнете до нового яскравого зору.
Коли я можу сідати за кермо?
У більшості випадків пацієнти можуть сідати за кермо наступного дня після операції.
Коли я можу мити голову?
Через декілька днів після операції. Проте уникайте попадання води у проопероване око.
Чи потрібно буде мені ходити до лікаря на контрольні огляди?
Так, Вам потрібно буде приходити на контрольні огляди в перший день після операції, через тиждень, через 3 тижні та через 6 тижнів після операції.
Чи може повернутися катаракта після її видалення?
Якщо катаракту було видалено, вона вже не повернеться. Але оболонка, у якій розташований кришталик, може іноді ставати мутною і бути причиною погіршення зору. Якщо це станеться, то лікарі «ЛАЗЕР Плюс» видалять це помутніння за допомогою лазера. Ця процедура є абсолютно безболісною та займає близько 20 хвилин.